صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

بوستان مینیاتور تهران به بهره‌برداری رسید


افزايش 40 درصدي پارك‌ها و 50 درصدي جنگلكاري در 8 سال


بوستان مینیاتور تهران به بهره‌برداری رسید

این باغ موزه مجموعه‌ای از جذابیت‌های تاریخی و گردشگری ایران را در قالب ماکت‌های مینیاتوری در محیطی از ترکیب گردش آب و فضای سبز به نمایش در آورده است.در مراسم افتتاح این باغ موزه که با حضور تعدادی از مدیران شهرداری تهران برگزار شد، سیدمحمد هادی ایازی معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران در سخنانی ایران را برخوردار از آثار فاخر و ارزشمند باستانی و میراث فرهنگی خواند و اظهار کرد:

نوجوانان و جوانان کشور باید با این آثار آشنا شوند اما متأسفانه در کشورمان مکانی برای معرفی کردن این آثار نداشتیم و تنها راه، سفر به شهرهای مختلف و دیدن این آثار باستانی از نزدیک بود. ایازی با بیان اینکه خدمتگزاران در مدیریت شهری برای رفع این نقیصه تصمیم به احداث این مجموعه گرفتند، گفت:

با راه‌اندازی و افتتاح باغ موزه مینیاتور، این خلأ برطرف شده و شهروندان به راحتی می‌توانند ماکت مینیاتوری برخی آثار باستانی کشورمان که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است را مشاهده کنند. 12اثر نصب شده در باغ موزه مینیاتور توسط هنرمندان ایرانی ساخته شده است. معاون شهردار تهران درباره این آثار و احداث سایر بوستان‌های مینیاتوری در پایتخت اظهار کرد: امیدوارم در باغ‌موزه‌های مینیاتور آتی، سردیس و تندیس مفاخر ایرانی نیز در کنار آثار باستانی کشورمان نصب شود و به جز شهروندان تهرانی مهمانان وگردشگران از دیگر نقاط کشور نیز از این مجموعه بازدید کنند. ایازی گفت: امیدوارم فضاهای فرهنگی پیش‌بینی شده پیرامون این باغ موزه، هر چه سریع‌تر توسط شهردار منطقه 8به اجرا درآمده و احداث شود.

تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش جهان، پاسارگاد، تخت‌سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کتیبه بیستون و بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی ازجمله این آثار هستند که در باغ موزه مینیاتوری نمونه‌هایی از آنها ساخته شده است. علاوه بر آن، این مجموعه قسمت‌های مختلفی شامل گالری و کتابخانه نیز دارد که با کتب و عکس‌های مرتبط با آثار باستانی مجموعه‌ای کامل را برای مخاطبان به‌وجود می‌آورد.

باغ موزه‌های دیگری در حال طراحی است

مجتبی عبداللهی معاون خدمات شهری شهردار تهران در مراسم افتتاحیه باغ موزه مینیاتور، آن را مجموعه‌ای برای معرفی تمدن و قدمت تاریخی کشورمان به شهروندان دانست و از ساخت مجموعه‌های دیگری با همین مشخصات در تهران خبر داد. وی گفت: این مجموعه نشأت گرفته از باغ‌های ایرانی است و زمانی که تصمیم گرفته شد که باغ موزه مینیاتوری در مجموعه پارک‌های شهر تهران احداث شود، این مکان انتخاب شد و این مجموعه اکنون با مشخصاتی افتتاح می‌شود.

علی محمد مختاری رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حدود 40درصد پارک‌ها و 50درصد فضای جنگلکاری تهران، دستاورد دوره اخیر مدیریت شهری است، گفت: افزودن 18هزار هکتار به فضای سبز پیرامون شهر دستاوردی است که جز با همت و تدبیر مدیری برجسته ممکن نبود. 2025پارک و 39هزار هکتار جنگلکاری مجموع فضای سبز امروز تهران است که 800پارک و 18هزار هکتار جنگلکاری تنها میراث 8سال گذشته است. افزون بر آن، توزیع عادلانه فضای سبز در سطح مناطق 22گانه جای تقدیر دارد.

ژوئن 12th, 2013 | تعداد بازدید/91 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)