صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

بخشش و تسهیلات ویژه برای سربازان فراریبخشش و تسهیلات ویژه برای سربازان فراری

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره افزود: برابر موافقت فرمانده معظم کل قوا، آن دسته از سربازان فراری که تا پایان سال86 از یگان خدمتی خود تا پیش از اتمام مهلت قانونی خدمت خارج شده و به‌عبارتی فرار کرده‌اند مورد عفو قرارگرفته‌ و تسهیلاتی نیز برایشان درنظر گرفته‌شده که مهلت بهره‌مندی از این تسهیلات تا پایان شهریور‌ماه سال92 است.

وی با بیان اینکه این دسته از سربازان فراری تا پایان سال86 مورد تعقیب و مجازات قرار نمی‌گیرند، گفت: این افراد چنانچه خود را تا پیش از اتمام این تاریخ برای گذراندن ادامه مهلت باقیمانده از خدمتشان معرفی کنند، مجازاتی برایشان درنظر گرفته نخواهد شد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره تسهیلات درنظر گرفته شده برای این دسته از سربازان نیز خاطرنشان کرد: همچنین ممکن است بخشی از این سربازان در حال حاضر مشمول بهره‌مندی از کسر خدمت یا معافیت باشند که با توجه به اینکه مشمول عفو شده‌اند، امکان بهره‌مندی از این شرایط برایشان وجود دارد.

به گفته کمالی، همچنین درصورتی‌که این سربازان ازدواج کرده یا دارای مسائل و مشکلات خانوادگی باشند، با مساعدت ستاد کل می‌توانند از تسهیلات مربوط به متاهلان بهره‌مند شده و در نزدیک‌ترین یگان محل سکونتشان خدمت کنند.جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره نحوه گذراندن ادامه خدمت سربازان فراری تا پایان سال86 که حداکثر تا پایان شهریور‌ماه92 خود را معرفی کرده‌اند نیز‌ گفت:

این افراد برابر قانون همان زمانی که خدمت خود را ترک کرده‌اند، باید سربازی خود را ادامه دهند. به‌عنوان مثال در آن زمان طول مدت سربازی 18‌ماه بوده و آنان 12‌ماه از آن را سپری کرده بودند، با معرفی خود
6 ‌ماه باقیمانده خود را سپری و کارت پایان خدمت دریافت خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه این قوانین تا پایان شهریور‌ماه سال92 معتبر است و پس از آن هیچ‌گونه بخشش و تسهیلاتی شامل حال سربازان نخواهد شد،‌ گفت: این افراد پس از این تاریخ به‌عنوان سرباز فراری محسوب شده و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: این افراد چنانچه پس از اتمام شهریور‌ماه92 دستگیر شوند، باید به دادسرا منتقل شده و به اتهام فرارشان از سربازی رسیدگی شود که ممکن است بر حسب نظر قاضی دادگاه، احکامی نظیر جریمه نقدی، اضافه خدمت، زندان و… برایشان صادر شود.

به گفته کمالی، درصورت صدور حکم دادگاه، این افراد باید پس از گذراندن دوران محکومیت خود به سربازی بروند.
وی همچنین درباره امکان تمدید مجدد این بخشش، گفت: این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و از ابتدای مهرماه امسال با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد. جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای بخشش و عفو سربازان فراری سال 87 و پس از آن وجود ندارد.

کمالی با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای این دسته از افراد، خاطرنشان کرد: توصیه من به سربازان فراری تا پایان سال86 و همچنین تمامی سربازانی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکرده‌اند، این است که هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین ‌تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کنند.

جولای 14th, 2013 | تعداد بازدید/83 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)