صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

انتشار عکس یک استیک در اینستاگرام منجر به دستگیری دزدها شد!

«ناتانیل تروی می» ۴۴ ساله و «تیوانا تنیس تامسون» ۳۹ ساله به تازگی در آمریکا به ۱۲ سال زندان محکوم شده‌اند، خلاف آنها مجموعه‌ای از دزدی هویت و در اختیار داشتن ابزارهای دسترسی غیرقانونی بود.

05-13-2013 08-46-45 AM

سازمان مالیاتی آمریکا یا IRS مدتی دنبال مردی بود که شایع شده بود ۷۰۰ هزار هویت جعلی را در اختیار دارد و می‌فروشد، اما سرنخ‌های کمی در مورد او وجود داشت و برای پیدا کردن شواهد جرم و پیدا کردن مجرمان باید مراحلی طی می‌شد و مدارک محکمه‌پسندی پیدا می‌شد.

یکی از مأمورهای IRS توانست در یکی از رستوران‌های نیویورک با این زوج قرار بگذارد، در آنجا این زوج به او فلش درایوی دادند که جاوی اطلاعات تعدادی از هویت‌های جعلی بود. اما با بررسی بیشتر مأمورهای IRS متوجه اطلاعات مخفی‌شده‌ای در این فلش شدند، اطلاعاتی که فلش را به «تروی می» ربط می‌داد.

اینجا بود که یکی دیگر از مأموران این اسم را در اینترنت جستجو کرد و به یک پروفایل اینستاگرام رسید، او عکس‌های اینستاگرام این پروفایل را بررسی کرد و متوجه عکسی از یک استیک و ماکارونی و پنیر در کنار شد، عکس درست در همان زمان قرار مأموری مخفی با مجرم‌ها گرفته شده بود. زیر عکس هم اشاره شده بود که عکس درست در همان رستوران محل قرار، گرفته شده است.

05-13-2013 08-46-23 AM

این همزمانی‌ها تصادفی نبود، با پیگیری مأمورها صاحب پروفایل اینستاگرام پیدا و دستگیر شد و نهایتا با بازرسی آپارتمان آنها مدارک کافی برای محکومیت آنها پیدا شد.

منبع

می 13th, 2013 | تعداد بازدید/116 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)