صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

امام‌جمعه خرم‌آباد خطاب به قالیباف: امیدوارم کشور را مثل تهران آباد کنیدامام‌جمعه خرم‌آباد خطاب به قالیباف: امیدوارم کشور را مثل تهران آباد کنید

محمدباقر قالیباف با حضور در دفتر حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌السلام میرعمادی در این دیدار ضمن تسلیت ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) و همچنین سالگرد قیام خونین پانزده خرداد، به محمدباقر قالیباف خیرمقدم گفت و ابراز داشت: استان لرستان یک استان ولایتمدار و عاشق امام(ره)، وفادار به انقلاب و آرمان‌های شهداست. مردم این استان نیز مردمی غیور، مبارز و مقاوم به شمار می‌روند که در طول تاریخ سوابق درخشان آنها زبانزد خاص و عام بوده است.

وی خطاب به قالیباف گفت: به شما خوش‌آمد گفته و همچنین به خاطر حجم وسیع برنامه‌هایی که در این روزها دارید خداقوت می‌گوییم. از خدا می‌خواهیم در این دوره حساس، توفیق بیشتری عنایت کند تا فضای انتخابات فضای گسترده، پرشور و فضای آماده برای خلق حماسیه سیاسی باشد. یکی از تعالیمی که امام راحل برجای گذاشتند تکیه به رأی مردم برای حفظ نظام است. گرچه امام راحل حفظ نظام را از اوجب واجبات می‌دانستند ،اما حفظ نظام را منوط به رای و حضور مردم در صحنه انتخابات می‌دانستند.

وی افزود: مردم برای آنکه در انتخابات نشان دهند نظام را دوست دارند و به نظام اعتبار و اقتدار ببخشند پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند. مردم رای می‌دهند تا بگویند ما خواهان اسلام هستیم. به همین جهت امروز نیز مقام معظم رهبری طی سخنان خود در مرقد مطهر حضرت امام(ره) فرمودند رأی به هر یک از این 8 نامزد، رأی به جمهوری اسلامی است. وظیفه ما این است که شور و نشاط بیشتری را در انتخابات ایجاد کنیم. این سفرها و زحمت‌های شما و هر کدام از کاندیداها برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است. این وظیفه اول است و در کنار آن، نتیجه زحمات این دوران آن است که مردم در روز 24خرداد در صحنه حضور داشته باشند.

وی افزود: همیشه آمار حضور مردم استان لرستان در انتخابات‌ها بسیار گسترده و چشم گیر بوده است. همواره بالای 70 درصد از مردم این استان پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند و مطمئنا در این دوره نیز حضور مردم بسیار گسترده خواهد بود. آمادگی مردم بسیار عالی است و طبیعی است که فردی که از سوی مردم در این دوره انتخاب می‌شود از طریق مشورت و مشاهده برنامه نامزدها خواهد بود.

امام جمعه خرم آباد یادآور شد: در این دوره، فضای تبلیغاتی به گونه‌ای است که مردم با نظرات کاندیداها، توانمندی‌ها، قدرت مدیریت، مقاوم بودن و دارای برنامه بودن آنها آشنا می‌شوند و به آن توجه دارند. امیدواریم آنچه رضای خداوند است اتفاق بیفتد.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: مردم استان لرستان همیشه با خداوند، امام عصر(عج) و اهل‌بیت معامله می‌کنند و هیچ چشم‌داشتی ندارند، به این معنا که حضور آنها در انتخابات تنها برای ادای تکلیف است. از دیگر سو، این استان آن طور که باید به آن رسیدگی می‌شد در مقایسه با استان‌های دیگر رسیدگی نشده ‌است. البته کارهای زیادی صورت گرفته که جای تقدیر دارد، اما مشکلات زیادی همچون بیکاری در کشور وجود دارد و استان لرستان نیز از لحاظ بیکاری در کشور رتبه اول را داراست. به همین جهت نیروی انسانی این استان وادار شده است که برای اشتغال مهاجرت کند که این مهاجرت آفاتی به همراه داشته است. از دیگر سو توانمندی‌هایی که باید در این استان مورد توجه و استفاده قرار گیرد مورد کم توجهی قرار می‌گیرد و زمینه برای استفاده از آنها وجود ندارد.

وی افزود: برای ما حفظ جمهوری اسلامی و خوشحالی مقام معظم رهبری مهم است. نگاه مردم استان لرستان نیز به مقام معظم رهبری است. رضایت رهبر معظم انقلاب برای آنها یک اصل به شمار می‌رود. هر فردی که نسبت به ولایت زاویه بگیرد، مردم این استان به او اجازه نمی‌دهند که به فضای استان وارد شود و هرکس مطیع و گوش به فرمان رهبری باشد این مردم وی را با جان و دل می‌پذیرند. این انتخابات نیز برای حفظ هویت جمهوری اسلامی و استقلال نظام ماست.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به خدمات محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران عنوان کرد: خدمات و زحمات شما در تهران برای مردم ملموس است و کارهای خوبی انجام داده‌اید. اگر توفیق حاصل شد و تقدیر الهی بر این شد که مدیریت دولت آینده برعهده شما باشد انشاالله این اتفاق در تمام ایران اسلامی بیفتد و مایه عمران و آبادانی شوید. امیدواریم خداوند کمک کند و عنایت الهی شامل شود تا همه از این امتحان سربلند بیرون بیایند.

همچنین محمدباقر قالیباف طی سخنانی در این دیدار ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام رحلت حضرت امام(ره) و قیام پانزده خرداد گفت: از اینکه توفیق داشتیم و خدمت حضرتعالی رسیدیم بسیار خوشحالیم. ما به عنوان بچه‌های انقلاب و تربیت شده در مکتب امام(ره) و شهدا، هرچه در ابعاد مادی و معنوی زندگی خود داریم را مدیون امام و شهدا هستیم و به این مردم دین داریم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز درگذشت بنیانگذار انقلاب اسلامی در مرقد امام راحل گفت: اگر در هر عرصه‌ای همچون سیاست خارجی، سیاست داخلی، فرهنگ، امربه معروف، اصلاح جامعه و… بگوییم می‌خواهیم برای انقلاب کاری بکنیم هیچ راهی جز این نداریم که کشور را بسامان بکنیم. اگر کشور را بسامان نکنیم هرچقدر از این حرف‌ها بزنیم مردم دیگر آن را نمی‌پذیرند.

وی افزود: کشور ما مشکل مادی، پولی، امکانات و نیروی انسانی ندارد. حلقه گمشده در کشور ما مدیریت و آن هم مدیریتی از نوع انقلابی و جهادی است. باید دعواها، تنش و حزب‌گرایی را کنار بگذاریم. با تجربه‌ای که در امور متعدد داشته‌ام، احساس می‌کنم که این وضعیت قابل ساماندهی است. اگر خیر بنده، خاص ملت و تقدیر و مشیت الهی بر این باشد که در دولت آینده حضور داشته باشم امیدوارم بتوانیم این وضعیت را سامان دهیم؛ این امکان پذیر است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: زمانی که در نیروی انتظامی توفیق خدمت داشتم مشکلات و معضلات این استان را با پوست، گوشت و استخوان خود حس کردم. در آن زمان فهمیدم که جوانان و مردم این استان تا چه حد زحمتکش، قانع و کم توقع هستند و به نظر می‌رسد همین کم توقعی باعث می‌شود که آنها گاها دیده نشوند.

وی افزود: تقریبا از برنامه سوم تاکنون، در مقایسه استان لرستان با سایر نقاط کشور، توجه جدی نسبت به رشد زیرساخت‌های این استان صورت نگرفته است. در دوران اصلاحات با آقای خاتمی بحث‌های مفصلی کردم که باید یک بار عقب ماندگی مفرط اینجا را جبران کنیم و سپس استان لرستان را پا به پای بقیه استان‌ها پیش ببریم. امروز نیز به مردم این استان قول دادم که انصافا باید توجه ویژه‌ای به 5 استان کشور صورت گیرد و برنامه جداگانه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود.

قالیباف ادامه داد: ما در هرکجا کار می‌کردیم مکانی که دارای بیشترین نیازها بود را پیدا می‌کردیم و آنجا را در اولویت برنامه‌های خود قرار می‌دادیم. بر اساس همین سیاست، مناطق محروم را به دغدغه خودم تبدیل می‌کردم. از زمان حضورم در نیروی انتظامی نیز در جریان بسیاری از مشکلات این استان بوده‌ام. البته استان لرستان طبیعت سختی دارد، اما ظرفیت‌های زیادی را نیز داراست و انشاالله اگر توفیق خدمت در دولت را داشته باشم کار ویژه‌ای در این استان انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: به مردم گفتم که اگر توفیق خدمت در دولت را پیدا کردم اتفاقی رخ خواهد داد که مردم در کار و زندگی خود نظمی ویژه را احساس کنند، چراکه یکی از مشکلات ما این است که هیچ کس نمی‌داند تا یک سال آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد و این مساله بسیار ناگواری است، اما انشاالله این شرایط سامان خواهد یافت.

 

ژوئن 4th, 2013 | تعداد بازدید/77 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)