صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

السیسی: ما مرسی را فریب ندادیم؛ مردم روز جمعه به خیابان‌ها بیایندالسیسی: ما مرسی را فریب ندادیم؛ مردم روز جمعه به خیابان‌ها بیایند

ایسنا نوشت: شبکه خبری اسکای نیوز عربی گزارش داد، عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع و فرمانده کل نیروهای مسلح مصر در سخنرانی خود در اسکندریه در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده نیروی دریایی تاکید کرد: ما محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر را فریب ندادیم و به او گفتیم ارتش تحت اختیارش است و خواستار فراخوانی گروه‌های سیاسی از سوی او برای گفت‌وگو شدیم اما مرسی نپذیرفت.

فرمانده نیروهای مسلح مصر تاکید کرد که از مرسی خواسته بود یا با برگزاری همه پرسی موافقت کند یا استعفا دهد که وی هیچ کدام را نپذیرفت.

وی ادامه داد به مرسی نسبت به حرکت در مسیر اجرای طرح‌های اخوان‌المسلمین نیز هشدار داده بود.

وزیر دفاع مصر هم‌چنین گفت که ارتش تفاوتی میان گروه‌ها قائل نمی‌شود و وی بر اساس “مشروعیتی که مردم به او داده‌اند،” عمل می‌کند.

عامل کودتای نظامی مصر تصریح کرد: ما به مرسی نگفتیم که با او هستیم، بلکه موضع ما محکم و نشات گرفته از یک نیروی ملی محترم و شرافتمند است.

وزیر دفاع مصر عنوان داشت: ما نیازمند شناخت و تلاش هستیم، چراکه مرحله آتی بسیار حساس خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما ارتش بزرگی داریم، نیروهای ما خالصانه عمل می‌کنند، ارتش مصر حافظ و امانت دار خون مردم مصر باقی خواهد ماند.

وی با بیان این که ارتش تنها از مردم مصر فرمان می‌گیرد، اعلام کرد: انتخابات آتی سرنوشت‌ساز و تعیین کننده خواهد بود.

السیسی با درخواست از همگان برای شرکت در این انتخابات گفت: ما از نقشه راهی که اعلام کرده‌ایم، کوتاه نمی‌آییم و آماده برگزاری انتخابات با نظارت بین‌المللی هستیم.

السیسی بیان کرد: ما از پنج ماه قبل نسبت به درگیری میان جریان دینی و مدنی هشدار داده بودیم و شرایطی که ما در آن قرار داریم ایجاب می‌کند که نسبت به آینده کشور هشیار باشیم.

وی با بیان اینکه قبل از کودتای انجام شده سه پیشنهاد به مرسی داده بود، عنوان داشت: به جریان دینی پیشنهاد کرده بودم نامزدی برای ریاست جمهوری معرفی نکنند.

وزیر دفاع مصر هم‌چنین با تصریح اینکه تمام بیانیه‌های ارتش به اطلاع مرسی می‌رسید، گفت: به مرسی هم‌چنین توصیه کردم پستش را ترک کند یا این مساله را به همه‌پرسی بگذارد اما او قبول نکرد.

السیسی تاکید کرد که هرگز از “نقشه راه” ارائه شده کوتاه نخواهد آمد.

وزیر دفاع مصر هم‌چنین اظهار داشت که پیشنهاد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته است.

السیسی گفت: ابو اسحاق الحوینی، مبلغ برجسته سلفی در مقابل همه‌ رهبران سلفی از من پرسید که آیا برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد می‌شوی و من پاسخ منفی دادم.

وی در ادامه گفت: در ماه نوامبر گذشته سطح اختلافات بسیار بود و باید ما این اختلافات را حل و فصل می‌کردیم تا به این دو دستگی که الان در آن قرار داریم، نرسیم.

فرمانده نیروهای مسلح مصر هم‌چنین از مردم کشورش خواست تا رو جمعه به خیابان‌ها بیایند تا اراده مردمی را برای سپردن کنترل کامل امور امنیتی و رویارویی با تروریسم به ارتش نشان دهند و نسبت به برخورد خشونت آمیز با مردم مصر هشدار داد.

وی با بیان این که اخوان المسلمین تلاش کردند تا با اقدامات خشونت آمیز ارتش را بترسانند، گفت: انتخابات آتی سرنوشت ساز است و هیچ گزینه ای‌ جز رضایت مصری‌ها در مقابل ما قرار ندارد.

السیسی با اشاره به این که برخی می‌خواهند مصر را وارد یک تونل تاریک کنند، تصریح کرد: رابطه میان ارتش مصر و مردم جدا شدنی نیست.

وی با بیان اینکه مصر “مادر جهان” باقی خواهد ماند، اعلام کرد: جمعه روز وعده ما با مصری‌هاست و ارتش امنیت تظاهرات را برقرار می‌کند.

وزیر دفاع مصر گروه‌های سیاسی را به آشتی ملی دعوت کرد.

جولای 24th, 2013 | تعداد بازدید/45 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)