صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

اعتراف پاپ به‌وجود لابی فساد در واتیکاناعتراف پاپ به‌وجود لابی فساد در واتیکان

بیان‌وجود چنین مفاسدی در واتیکان در واقع تأیید اتهام‌هایی است که در این‌باره مطرح بوده است. به گزارش رویترز، پاپ فرانسیس این سخنان را هفته پیش در دیدار خصوصی با نمایندگان کنفدراسیون مذهبی آمریکای لاتین و کارائیب بیان کرده و اکنون خبر آن منتشر شده‌است. در این گفت‌وگو، پاپ از یک رشته مسائل نگران‌کننده صحبت می‌کند، ازجمله مسائل مربوط به کوریا که سازمان اداری مرکزی واتیکان است و پارسال در جریان ماجرای رسوایی مالی، صحبت از آن زیاد به میان آمد.

بنا به گزارش‌هایی که از جانب حاضران در این نشست ارائه شده است، پاپ از ضرورت یافتن راه‌حل برای مشکل وجود لابی همجنس‌گرایی و جریان فساد در کوریا صحبت کرده است. این در حالی است که کنفدراسیون یادشده با انتشار بیانیه‌ای از انتشار متن مربوط به گفت‌وگو با پاپ عمیقاً‌ ابراز تأسف و از وی عذرخواهی کرد. در این بیانیه گفته‌های نقل‌قول‌شده از پاپ تأیید نشده، اما تصریح شده است که این خلاصه بازتاب فضای کلی حاکم بر دیدار بوده است.

پس از انتشار این گزارش، فدریکو لومباردی سخنگوی واتیکان گفت: این دیداری خصوصی بوده است و از این رو، من نظری درباره محتوای گفت‌وگو ندارم. در روزهای پیش از کناره‌گیری پاپ فرانسیس شانزدهم، رسانه‌های ایتالیا پر از گزارش‌ درباره لابی همجنس‌گرایی بود که با حق‌السکوت‌گیری بر تصمیم‌ها و سیاستگذاری‌های واتیکان تأثیر می‌گذارد. در آن زمان برخی محافل اینگونه گمانه‌زنی کردند که همین رسوایی یکی از دلایل کناره‌گیری پاپ بندیکت بوده است.

به نوشته مطبوعات ایتالیا، جزئیات این رسوایی در پرونده‌ای سری که 3کاردینال مورد وثوق پاپ بندیکت شانزدهم تهیه کردند، ذکر شده است. بندیکت این پرونده را برای فرانسیس باقی گذاشت. در آن زمان، واتیکان این گزارش‌ها را تأیید‌نشده، غیرقابل تأیید یا کاملاً‌ نادرست توصیف کرد. گزارش یادشده از محتوای دیدار پاپ فرانسیس همچنین نشان می‌دهد وی گروهی متشکل از 8کاردینال را مسئول اجرای اصلاحات در دیوانسالاری واتیکان کرده است.

ژوئن 12th, 2013 | تعداد بازدید/97 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)