صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

ارزیابی راشاتودی از ریشه نا‌آرامی‌های سوئدارزیابی راشاتودی از ریشه نا‌آرامی‌های سوئد

به گزارش شبکه تلویزیونی راشا تودی، پیتر اولیور، خبرنگار این شبکه طی گزارشی از استکهلم درباره شورش‌های سوئد گفت، یکی از صلح‌آمیزترین پایتخت‌های اروپایی در حال تجربه‌ی شدیدترین خشونت‌ها در سال های متمادی اخیر است. صدها تن از تظاهرکنندگانِ خشمگین که اغلب از مهاجران هستند، در حومه استکهلم در خلال چند شب گذشته، خودروها را به آتش کشیده و شیشه‌ها را شکسته‌اند.

رهبران اجتماعی تلاش دارند جوانان را قانع کنند تا مگر از شورش و اغتشاشگری دست بردارند. ناآرامی‌های استکهلم که از روز یکشنبه آغاز شده کماکان ادامه دارد. گفته می‌شود، مسبب اصلی که جرقه‌ی این شورش‌ها را زده، شلیک پلیس سوئد به مردی شصت و نه ساله و کشتن وی بوده است. پلیس که این مرد را در آپارتمانش کشته، اعلام کرده که او ساطوری در دست داشته و نیروهای پلیس را تهدید به قتل کرده بوده است.

رهبران اجتماعی در حومه استکهلم، بخشی از علت گسترش سریع این خشونت‌ها را بیکاری شدید در مناطق فقیر و مهاجرنشین در حومه پایتخت سوئد عنوان کرده‌اند. این منطقه، فاصله چندانی با مرکز استکهلم ندارد.

خبرنگار افزود، هرچند نرخ بیکاری در سوئد، کمتر از میانگین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا است، نرخ بیکاری در میان جوانان سوئدی حدود بیست و پنج درصد است. یعنی تقریباً یک چهارم از جوانان زیر بیست و پنج ساله‌ی سوئدی بیکار هستند که رقمی قابل توجه است. اکثر تظاهرکنندگانِ عصبانی که به خشونت دست می‌زنند نیز از جوانان و نوجوانان سوئدی هستند.

در روز چهارشنبه که رهبران دینی و اجتماعی برای مردم سخنرانی کردند، به نظر می‌آمد که خشونت‌ها تحت کنترل درآمده باشد، اما در اواخر همان شب، وقتی همگان به خواب رفتند، خشونت‌ها و ناآرامی‌های خیابانی بار دیگر آغاز شد.

می 23rd, 2013 | تعداد بازدید/93 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)