صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

آبان‌ماه سال جاری؛ رزمایش قمر بنی‌هاشم نیروی زمینی با پشتیبانی هوانیروز


امیر پوردستان خبر داد:


آبان‌ماه سال جاری؛ رزمایش قمر بنی‌هاشم نیروی زمینی با پشتیبانی هوانیروز

به گزارش تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری حدیث ارتش در جمع خبرنگاران از برگزاری رزمایش نیروی زمینی ارتش با عنوان “قمر بنی‌هاشم” در منطقه جنوب کشور در آبان‌ماه سال جاری خبر داد.

وی هدف این رزمایش را نمایش حد کمال قابلیت‌های رسته زرهی عنوان کرد و گفت: غرض ما این است که نشان دهیم رسته زرهی چگونه در فضای ناهمطراز می‌تواند وارد شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: احساس ما زمانی‌که فضای ناهمطراز مطرح شد، این بود که نیروی زمینی نمی‌تواند قابلیت‌های لازم را در این فضا داشته باشد، اما دکترین رسته زرهی تعریف شد و کتاب کاربرد نیروی زرهی را در رزم ناهمطراز نوشتیم و در این رزمایش قصد داریم آن را در صحنه عمل و در منطقه جنوب شرق کشور انجام دهیم.

پوردستان خاطر نشان کرد: رزمایش قمر بنی‌هاشم در یک منطقه بسیار وسیع و گسترده در 3 محور عملیاتی انجام می‌شود، ضمن اینکه در این رزمایش از ظرفیت هوانیروز بهره‌برداری عمیقی هم در بخش خودی و هم در بخش دشمن‌نما خواهد شد.

وی این رزمایش را یک رزمایش دوطرفه معرفی کرد و گفت: در این رزمایش یک سری از یگان‌ها به صورت دشمن‌نما و یگان‌های دیگر به عنوان نیروی خودی انجام وظیفه خواهند کرد و تلاش داریم صحنه نبرد ناهمطراز را به صورت واقعی پیش چشم تمام کارشناسان نظامی به نمایش بگذاریم و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ابراز امیدواری کرد که این رزمایش تبدیل به الگویی برای رزمایش‌های گسترده بعدی شود و اظهار داشت: انشاءالله رزمایش قمر بنی‌هاشم به الگوی دیگر رزمایش‌هایی که قصد داریم در فضای ناهمطراز برگزار کنیم تبدیل شود.

پوردستان در خصوص یگان‌های شرکت کننده در این رزمایش، گفت: تمامی یگان‌های نیروی زمینی اعم از یگان های تیپ 65 نیروی مخصوص، یگان‌های هوابرد و یگان‌های پیاده در این رزمایش شرکت خواهند کرد، اما ثقل حرکت، نیروهای زرهی با پشتیبانی عمیق و وسیع هوانیروز خواهد بود.

آگوست 18th, 2013 | تعداد بازدید/57 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)